Yenilikçi PROJELER

Operasyonel
verimliliğimiz için farklı
çözüm ve uygulamaları
hayata geçiriyoruz.

Operasyonel verimliliğimiz için farklı
çözüm ve uygulamaları hayata
geçiriyoruz.

Operasyonel verimliliğimizi günden güne artırmak adına,
hem güncel hem de operasyonlarımıza uyum sağlayan
işlevsel yaklaşımları önemsiyoruz.

Operasyonel verimliliğimizi günden güne
artırmak adına, hem güncel hem de
operasyonlarımıza uyum sağlayan işlevsel
yaklaşımları önemsiyoruz.

Appron

İnovasyona yönelik yatırımlarımız kapsamında geliştirdiğimiz kurum içi iletişim platformu APPRON ile çalışanlarımızın iş süreçlerini gelenekselden dijitale taşıdık.

Türkiye’de sektörümüzde bir ilk olan Havaş’lıların iletişim platformu APPRON ile tüm çalışanlarımız; seyahat, izin, avans, bordro ve nakil işlemlerini mobil uygulamadan gerçekleştirerek şirkete ilişkin tüm gelişmeleri, etkinlik ve duyuruları bildirimlerle anlık olarak takip ediyor.

Tamamını oku

Havaş Mobile

Tüm iş ortaklarımızın ve yolcularımızın en doğru bilgiye hızlı erişimini sağlayabilmek üzere geliştirdiğimiz Havaş Mobile uygulamasıyla, yer hizmetleri, antrepo ve otobüs hizmetlerimizde mobil erişim çözümü sunuyoruz.

IOS ve Android tabanlı tüm akıllı cep telefonları ve tablet bilgisayarlara ücretsiz olarak indirilebilen Havaş Mobile’da; otobüs servisleri için en yakın durak, saat ve güzergahlara, yer hizmetlerinde kayıp eşya ve diğer operasyonel bilgilere mobilden erişilebiliyor. Antrepo için konşimento sorgulama gibi işlemler de hızla gerçekleştirilebiliyor.

Tamamını oku

Soğutucu Üniteli (Frigorifik) Araçlar

Gıda ve ilaç gibi soğuk zincirin korunmasını gerektiren özel nitelikli kargolar için tasarladığımız frigorifik araçlarımızla Türkiye’de sektörümüzde bir ilke imza atarak müşterilerimize ayrıcalıklı hizmetler sunuyoruz.

İstanbul başta olmak üzere, Antalya, Ankara ve İzmir Havalimanları’ndaki antrepolarımızın filosunda bulunan son teknolojiyle donatılan frigorifik araçlarımızla, bozulabilir nitelikteki kargoların antrepo – uçak ve uçak – antrepo arasında transferini gerçekleştiriyoruz.

Tamamını oku

Eğitim Simülatörleri

İstanbul ve Antalya Havalimanları’ndaki istasyonlarımızda kurduğumuz simülasyon merkezlerinde apron içerisinde özel eğitim gerektiren ekipmanlar için simülatörlerle çalışanlarımıza işbaşı ve tazeleme eğitimleri veriyoruz.

Eğitim yatırımlarımız kapsamında kendi alanımızda bir ilke imza atarak kullanıma aldığımız; pushback, bagaj traktörü ve de-icing ekipman simülatörleriyle, çalışanlarımızın apron koşullarına hızlı adaptasyonunu sağlayarak operasyonel verimliliği arttırıyoruz.

Tamamını oku

Kağıtsız Operasyon Projesi (FIORI)

Apronda saha ekipleri arasındaki iletişimin güçlendirilmesi, veri akışının hız kazanması ve operasyonel verimliliğin arttırılması hedefiyle hayata geçirdiğimiz ‘Kağıtsız Operasyon’ projesiyle, harekat memurlarımız operasyon süreçlerini tabletlerinden mobil olarak yönetebiliyor.

Havaş’a özgün mobil uygulama aracılığıyla gerçekleştirilen süreç yönetiminde; uçuş bilgileri, SLA bazlı havayolu hizmetleri, temel performans göstergeleri (KPI), SITA mesajları ve merkezi yük kontrolü (CLC) gibi verilerin takibi tabletlerden eş zamanlı olarak gerçekleştiriliyor.

Tamamını oku

Merkezi Yük Kontrolü (CLC) Uygulaması

Operasyonlarımıza taşıdığımız Merkezi Yük Kontrolü (CLC) çözümüyle, uçuş operasyonlarında yük-denge ölçümlemesinin tek bir merkezden yönetilerek uçuş emniyetinin maksimize edilmesi ve operasyonel verimliliğimizi attırmayı hedefledik.

CLC ile harekat memurlarımızın sahada mobil olarak tabletlerinden giriş yaptıkları operasyonel veriler, merkezi sorumlulara aktarılarak uçağın yük-denge dağılımının en güvenli şekilde hesaplanması ve operasyonel birimlere tek merkezden iletilmesi sağlanıyor.

Tamamını oku

Araç Takip Sistemi

Havalimanı ile şehir merkezleri arasında sunduğumuz yolcu taşımacılığı hizmetimizde, filomuzda bulunan tüm araçlar ‘ARAÇ TAKİP SİSTEMİ’ ile tek merkezden izleniyor.

Müşterilerimize konforlu bir seyahat deneyimi sunabilmek üzere devreye aldığımız sistemde, araçlarımızın zamanında kalkış ve bekleme süreleri, güzergah, hız limiti takibi ve güvenlik unsurları eş zamanlı olarak takip ediliyor.

Tamamını oku

E-Bilet

Otobüs seferlerimiz için bilet satışlarımızı elektronik ortama taşıyarak yolcularımıza daha konforlu bir seyahat deneyimi sunuyoruz.

E-bilet ile koltuk seçimini ve güzegah bilgilerini sisteme girerek bekleme sürelerini en aza indiriyoruz.

Tamamını oku

Merhaba, size nasıl<br> yardımcı olabilirim?