Hikayemiz

Köklü Geçmişimizin Başlangıcı

İlk faaliyetlerimize o dönemdeki adıyla Devlet Hava Yolları bünyesinde yer hizmetlerini yaparak başladık.

1958

Sektördeki hızlı gelişmeler paralelinde Türkiye’deki diğer havayolu şirketlerine de yer hizmetleri sunmaya başladı.

1987

Yer hizmetlerini gerçekleştirmek üzere Havaş (Havaalanları Yer Hizmetleri A.Ş.) kurulmuştur.

1995

Havaş özelleştirildi.

2012

Havaş, TAV Havalimanları Holding’in yüzde yüz iştiraki oldu.

2015

Havaş, Riga merkezli yer hizmetleri şirketi NHS
(North Hub Services) hisselerinin %100 devraldı.

2022

Havaş, Zagreb Havalimanı'nda faaliyet gösteren MZLZ Ground Handling Services şirketini satın aldı.

Yönetim Ekibi
Mete ERNA
Genel Müdür

Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında tamamlayan S. Mete Erna, havacılık sektöründe çalışmaya 1995 yılında Havaş’ta başladı. Kariyeri boyunca Türkiye’de ve yurtdışında sektörde çeşitli havayolu ve yer hizmetleri şirketlerinde görevler üstlendi. 2014 yılında yeniden Havaş bünyesine katılarak satış, pazarlama ve iş geliştirme alanında faaliyetlerini sürdürdü. Ekim 2017’den bu yana Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürüten S.Mete Erna, 1 Temmuz 2020 itibarıyla Havaş Genel Müdür Vekili, 1 Ekim 2020 itibarıyla Genel Müdür olarak atandı.

Mehmet BOZDEMİR
Genel Müdür Yardımcısı
- İşletme

Havaş’a 1995 yılında özelleştirme sonrası katılan Mehmet Bozdemir; Genel Müdürlük, İzmir, Ankara, Antalya istasyonlarında çeşitli yönetici pozisyonları üstlendi. Havacılık sektörüne THY ile adım atan ve 2013 yılında Zagreb Havalimanı işletmesinin devralınması süreci sırasında TAV bünyesine geçen Bozdemir, Zagreb Havalimanı yer hizmetleri firmasında Genel Müdür olarak, ana şirketten ayrılma ve satış sürecinde görev almıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Mehmet Bozdemir, 2015 yılından bu yana Havaş’ta İşletme Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Onur KUMTEPE
Genel Müdür Yardımcısı
- İnsan Kaynakları

Havaş’a 2013 senesinde katılan Onur Kumtepe, 1999 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nde Eğitim İletişimi ve Planlaması Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans derecesini ise 2001 yılında insan kaynakları alanında aldı. Eğitim, lojistik ve perakende sektörlerinde çeşitli görevlerde bulunmasının ardından 2010 yılında, TAV Havalimanları Holding bünyesinde göreve başladı. 2013 yılından bu yana bir TAV Havalimanları Holding iştiraki olan Havaş’ta, İnsan Kaynakları ve Eğitim, Personel, Kurumsal İletişim, Kalite ve Yönetim Sistemleri fonksiyonlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Turgay GÜNAYDIN
Genel Müdür Yardımcısı
- Otobüs İşletme

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler alanında lisans eğitimini tamamlayan Günaydın, yüksek lisans derecesini aynı üniversitede personel yönetimi alanında aldı. Kariyerine 1990 yılında ulaşım alanında başlayarak, 1995 yılında havacılık sektörüne adım attı. 2002 - 2005 yılları arasında Park Holding'de yönetici olarak görev yapan Turgay Günaydın, 2005 yılında Havaş'a katılarak Antrepo Müdürlüğü, Kargo Koordinatörlüğü ve Otobüs İşletme Koordinatörlüğü rollerini üstlendi. Aralık 2017’den bu yana Otobüs İşletme Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütmektedir.

Erol KAZCI
Genel Müdür Yardımcısı
- Teknik ve Lojistik

Lisans eğitimini 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi SMF Makine Mühendisliği bölümünde tamamlayan Erol Kazcı, kariyerine 1992’de CNC talaşlı imalat sektöründe Satış ve Pazarlama Mühendisi olarak başladı. 1993 – 1995 yılları arasında otomotiv sektöründe üstlendiği Bayi Müdürlüğü görevinin ardından, 1995 yılında Havaş bünyesinde yer hizmetleri ekipmanları bakım onarımından ve filo yönetiminden sorumlu Teknik Müdür ve Teknik Koordinatörlük rollerini üstlendi. Erol Kazcı, 1 Şubat 2020’den bu yana Teknik ve Lojistik Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütmektedir.

Engin İDEMEN
Genel Müdür Yardımcısı
- Satış ve Pazarlama

Lisans eğitimini Işık Üniversitesi’nde İşletme bölümünde yapan Engin İdemen, 2000 yılında başladığı kariyerinde havacılık sektörünün farklı alanlarında faaliyet gösteren şirketlerde satış ve pazarlama birimlerinde çeşitli görevler üstlendi. İlk kez Havaş’a 2002 yılında katılan İdemen, uzmanlığını operasyon, satış ve pazarlama alanında sürdürdü. 2013 yılından itibaren ise Satış ve Pazarlama bölümünde yönetici pozisyonlarında görev aldı. Temmuz 2020’den itibaren Satış ve Pazarlama Koordinatörlüğü görevini yürüten İdemen, 1 Kasım 2020 itibarıyla Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Şafak ÖZBAY
Genel Müdür Yardımcısı
- Mali İşler

İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Şafak Özbay, yüksek lisans derecesini aynı üniversite ve bölümde alarak sektöre 2008 yılında adım attı. TAV Havalimanları'nda Finansal Raporlama Kıdemli Uzmanı olarak göreve başlayan Özbay, 2013 yılından itibaren çeşitli yönetici pozisyonlarında görev aldı. 2018 yılından itibaren Tibah Havalimanı'nda Finans ve Muhasebe Direktörlüğü görevini başarıyla yürüten Özbay, 1 Şubat 2024’ten bu yana Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütmektedir.

Mete ERNA
Genel Müdür
Mehmet BOZDEMİR
Genel Müdür Yardımcısı
- İşletme
Onur KUMTEPE
Genel Müdür Yardımcısı
- İnsan Kaynakları
Turgay GÜNAYDIN
Genel Müdür Yardımcısı
- Otobüs İşletme
Erol KAZCI
Genel Müdür Yardımcısı
- Teknik ve Lojistik
Engin İDEMEN
Genel Müdür Yardımcısı
- Satış ve Pazarlama
Şafak ÖZBAY
Genel Müdür Yardımcısı
- Mali İşler

Merhaba, size nasıl<br> yardımcı olabilirim?